هدوپ ; همکار پلیس

وقتی فیلم Minority Report در سال 2002 روی پرده سینما رفت پیش بینی و جلوگیری از جرم و جنایت هنوز یک رویای هالیوودی بود، برای مجرمان نیز حتی دور از ذهن بود که روزی پلیس قابلیت آن را داشته باشد تا بتواند قبل از وقوع جرم مجرم را شناسایی و محل آن را زیر نظر بگیرد.با اینکه پیشرفت در این موضوع به وسعت و مقیاس فیلم Minority Report نیست ولی در زمینه حدس و پیش بینی جرائم تا حد قابل توجهی موفقیت آمیز بوده است.


                            


طبق گزارش پلیس بعد از اجرایی شدن این پروژه با نام PredPol شهرت یافت %33 سرقت، %21 خشونت و %12 کاهش تجاوز به دارایی ها دولت و مردم کاهش یافته است.

برای شروع این کار متخصصان و تحلیلگران می دانستند که با حجم عظیمی از داده ها روبرو خواهند شد و اضافه بر آن تمام بخشهای پلیس در سطح شهر به دلیل محدودیت بودجه قادر نخواهند بود که برای چنین تکنولوژی هزینه سنگین خرید سوپرکامپیوتر را بپردازند ، به همین دلیل آنها به سراغ بهترین راه حل موجود یعنی Apache Hadoop رفتند.

با استفاده از هدوپ آنها قادر به ذخیره و مرتب کردن اطلاعات بودند و علاوه بر این پلیس می توانست با فیلتر کردن اطلاعات بی مصرف تمرکز بیشتری بر روی داده های مفید جهت پیشبینی جرائم داشته باشد.با تحلیل پیشرفته بر روی الگوهای جرم که در گذشته اتفاق افتاده اند، آب و هوا، داده های سنسورهای ترافیکی و دیگر منابع، پلیس قادر بود بجای آنکه نیروهای خود را در سراسر شهر بدون هیچ هدفی رها کند تا بصورت اتفاقی به مورد مشکوکی برخورد کنند در مناطقی که احتمال وقوع جرائم بالاتر است گشت زنی کند و این به معنی صرفجویی در پول، نیروی انسانی و زمان است.

هدوپ همچنین در دیگر موارد نظیر مدیریت واحدهای پشتیبانی، تماس برای خدمات، زیر نظرگرفتن تجمعات، تماسهای تلفنی، ویدئوها، پرونده های ذخیره شده، پرونده های مظنونین و دیگر اطلاعات مهم  به کمک پلیس آمده و با عمل آنالیز الگوهای رفتاری جامعه زمینه امنیت بیشتر را فراهم کند.

نویسنده: جمال مکتوبیان

از سرورهای ما برای اجرای پروژه های داده های کلان خود بدون اینکه درگیر پیچیدگی نصب شوید استفاده کنید. برای سفارش اینجا را کلیک کنید.
ما حتی می توانیم کلاستر و سرورهای هدوپ را برای شما ایجاد کنیم. برای درخواست راه اندازی اینجا را کلیک کنید.
اگر نیاز به مشاوره و یا کلاس آموزشی داشتید به اینجا مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *