ماشین مجازی هدوپ

آخرین به روزرسانی : 1396/01/05

مرجع هدوپ ایران برای سهولت در استفاده از فریم ورک هدوپ و آشنایی سریع با توانایی های آن،بسته ماشین مجازی هدوپ اختصاصی خود را برای دانلود ارائه می کند. لازم به ذکر است این بسته ماشین مجازی دارای حجمی کمتر از ماشین های مجازی متداول نظیر Cloudera و Hortonworks (نزدیک به 500 مگابایت برای نسخه بدون اسپارک و ۱ گیگابایت برای نسخه همراه با اسپارک) و همینطور ساده تر از آنها می باشد. با راه اندازی این بسته می توانید به سرعت با هدوپ کار کنید بدون اینکه درگیر مشکلات نصب شوید.

  • توجه: دقت کنید که این بسته یک کلاستر تک گره را به صورت محلی بر روی کامپیوتر شما محیا می کند. برای کار با کلاستر هدوپ در محیط واقعی می توانید با مراجعه به بخش خرید سرویس از خدمات ابری ما بهره مند شوید.

نیازمندی های نرم افزاری

قبل از دانلود این بسته لطفا از نصب نرم افزار VirtualBox اطمینان حاصل کنید. برای دانلود VirtualBox به این لینک مراجعه کنید.

نحوه شروع به کار و راه اندازی ماشین مجازی

پس از دانلود ماشین مجازی و نصب VirtualBox که در بالا اشاره شد،می توانید با کلیک کردن برروی فایل ova ماشین مجازی را راه اندازی نمایید و یا در نرم افزار VirtualBox از طریق منوی File و گزینه Import از ماشین مجازی استفاده کنید. پس از اجرای ماشین مجازی همه چیز آماده کار است و می توانید دستورات هدوپ و یا اسپارک را در ماشین مجازی نوشته و اجرا نمایید.

لازم به ذکر است این ماشین مجازی در دو نسخه هدوپ بدون آپاچی اسپارک و هدوپ با آپاچی اسپارک ارائه می گردد. برای دانلود بسته مجازی هدوپ بدون آپاچی اسپارک به این لینک مراجعه کنید.

نکات:

  • اگر در حین کار با خطای Out of Memory و یا Heap Size Error مواجه شدید، رم ماشین مجازی را از طریق تنظیمات افزایش دهید و یا اینکه یک فضای Swap برای ماشین مجازی ایجاد کنید.

نحوه شروع به کار با ماشین مجازی هدوپ

دانلود ویدیو نحوه شروع به کار با ماشین مجازی هدوپ

دانلود ماشین مجازی هدوپ