ادامه Apache Mahout

هدف از این پروژه فراهم آوردن محیطی است تا با استفاده از آن بتوان برنامه های Machine Learning را با قابلیت سازگاری و مقیاس پذیری بالاتری تولید کرد.

سه جزء مهم از Apache mahout برای ساختن الگوریتمهای مقیاس پذیر عبارتند از :

  • New Scala
  • Spark algorithms
  • الگوریتمهای Mapreduce کامل هدوپ که برای Mahout به کار می رود

در ورژن جدید Mahout یک محیط جدید به نام Samara معرفی شده است. Mahout زمینه ای را فراهم آورده است که ما دوباره به این فکر بیفتیم که چطور الگوریتمهای ماشین های یادگیری مقیاس پذیر ساخته و استفاده می شوند. با کمک Mahout Samara ما قادر خواهیم بود تا الگوریتمهای ریاضی را خیلی ساده تر طراحی و اجرا کنیم. در هسته آن جبر خطی و عملیات آماری همرا با ساختار داده ای وجود دارد تا کار با آن در عین قدرتمندی آسانتر شود. شما می توانید از آن به عنوان یک کتابخانه یا آن را برای فعالیتهای خود سفارشی کنید تا شبیه زبان R برای شما عملیات فوق العاده ای انجام دهد .

Mahout Samara دارای یک Shell تعاملی می باشد که قادر است عملیات توزیع شده را روی کلاستر Spark اجرا کند ، این بدین معنی است که کاربران می توانند با آزادی عمل بیشتری الگوریتمهای خود راسفارشی کنند.

الگوریتم Mahout دارای ساختار جدیدی می باشد که برای سرعت بخشیدن به Mahout Samara پیاده سازی شده است. آنها از Spark 1.3 (نسل جدید Spark دارای قابلیت Cooccurrence Recommender می باشد که با استفاده از آن می توان Click تمام Userها را بصورت Stream مشاهده و زیر نظر گرفت) و H2O استفاده کرده اند این به معنی 10 برابرشدن قدرت Mahout می باشد. با افزایش توانایی Mahout اکنون  می توانیم الگوریتم تجزیه ماترس قوی ، یک کلاسیفایر Naïve Bayes و همچنین فیلترهای مشترک داشته باشیم.

 

پیش نیازها برای نصب Apache Mahout :

  1. نصب جاوا (Java JDK 1.6)
  2. نصب maven 3
  3. نصب SVN (Subversion)

بعد از نصب جداگانه هریک از componentهای بالا شروع به نصب Apache Mahout می کنیم.

نویسنده: جمال مکتوبیان

از سرورهای ما برای اجرای پروژه های داده های کلان خود بدون اینکه درگیر پیچیدگی نصب شوید استفاده کنید. برای سفارش اینجا را کلیک کنید.
ما حتی می توانیم کلاستر و سرورهای هدوپ را برای شما ایجاد کنیم. برای درخواست راه اندازی اینجا را کلیک کنید.
اگر نیاز به مشاوره و یا کلاس آموزشی داشتید به اینجا مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *