معرفی Radoop

  hadoop-world-2011-radoop-a-graphical-analytics-tool-for-big-data-gabor-makrai-radoop-1-728

Radoop یک شرکت بزرگ تجزیه و تحلیل داده با هدف کم کردن موانع برای استفاده از Hadoop است. بسته Radoop اجازه می دهد تا حتی افراد غیر فنی نیز توانایی دسترسی ، تجزیه و تحلیل و شبیه سازی داده های بزرگ را داشته باشند. برای افراد متخصص علاوه بر امکانات ذکر شده برنامه نویسی ، تجزیه و تحلیل  و پیش بینی پیشرفته را فراهم می کند و این دلیل محکمی است که RapidMiner با تکیه بر توانایی هدوپ در پردازش موازی داده های کلان به عنوان محبوب ترین ابزار داده کاوی یکپارچه شناخته شود و کم کم کاربران زیادی را به سمت خود سوق دهد.

Radoop محیطی گرافیکی و بسیار راحت برای تحلیل داده های کلان بر روی هدوپ فراهم می کند و همه اینها به این بستگی دارد که ما پیکربندی دقیق و بدون نقصی را برای نصب این افزونه تحلیل داده های کلان انجام دهیم. Radoop از ترکیب RapidMiner و هدوپ بوجود آمده البته وجود Hive در این افزونه به نظر الزامیست نه به این معنی که بدون Hive کار کردن غیر ممکن است بلکه به دلیل که Hive قدرتمند، انعطاف پذیر و آسان برای کار کردن است.
Radoop یک نرم افزاری است که عملیات پردازش داده های عظیم را به کلاسترهای هدوپ سپرده و به وسیله قدرت تحلیل داده ای رپیدماینر آن را به صورت گرافیکی به کابر خود نشان می دهد. لزومی نیست که Rapid miner بر روی کلاسترها نصب و راه اندازی شود و هر قسمت همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید وظیفه دارد عملیات مخصوص به خود را انجام دهد.

Figure 1.1 Architecture diagram of the Radoop client

معماری دیاگرام Radoop

RapidMiner Server نیز قادر است از Radoop استفاده کند. از فعالیتهایی که سرور RapidMiner می تواند انجام دهد می توان برنامه ریزی برای پردازشها، مدیریت و ثبت گزارش پردازشها، فراهم آوردن ابزارهای گزارشگیری بصری می باشد. نحوه عملکرد RapidMiner Server را می توانید در تصویر پایین مشاهده کنید.

Figure 1.2 Architecture diagram of RapidMiner Server with Radoop

معماری دیاگرام RapidMiner Server در Radoop

اگر شما از قبل RapidMiner را نصب کرده اید فقط کافی است Radoop را نصب و اجرا کنید در عیر اینصورت نیاز است ابتدا شما آخر ورژن RapidMiner که JAR فایل می باشد  دانلود کرده سپس در مسیر lib/plugins/ قرار دهید و در ادامه می توانید اقدام به نصب و راه اندازی آن کنید.

نویسنده: جمال مکتوبیان

از سرورهای ما برای اجرای پروژه های داده های کلان خود بدون اینکه درگیر پیچیدگی نصب شوید استفاده کنید. برای سفارش اینجا را کلیک کنید.
ما حتی می توانیم کلاستر و سرورهای هدوپ را برای شما ایجاد کنیم. برای درخواست راه اندازی اینجا را کلیک کنید.
اگر نیاز به مشاوره و یا کلاس آموزشی داشتید به اینجا مراجعه کنید.

لیست نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *