چگونه می توان به یک کلان داده معتبر ایرانی دسترسی پیدا کرد؟

0 امتیاز
سوال شده دسامبر 8, 2016 بوسیله ی zeinab1988 (120 امتیاز)
جناب آقای رنجبر

با سلام و خسته نباشید

من دانشجوی کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری دانشگاه صنعتی شیراز هستم. بنده بسیار علاقمند در زمینه کار با هدوپ و کلان داد می باشم. غرض از مزاحمت من در آغاز نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود هستم اما متاسفانه همون طور که می دونید پیدا کردن یک کلان داده معنبر و تایید شده در کشورمان بسیار سخت هست. تا اینکه از طریق یکی از دوستان با سایت شما آشنا شدم. در بخش داده ها، شما یک سری لینک از کلان داده های جهانی و ایرانی قرار داده اید که من اول باورم نمی شد یک نفر توی کشور ما چنین زحمتی به خودش داده باشه و این لینک ها رو آماده در اختیار همه قرار بده که جای تحسین و تشکر داره. بنده می خواهم اگر امکان داشته باشد یک کلان داده بومی پیدا کنم  آن وقت این داده ها را با استفاده از هدوپ پردازش و تحلیل کنم تا بتونم از میان اون ها یک سری اطلاعات ارزشمند استخراج کنم. لینکی که شما زحمتش را کشیده اید، لینکی هست از وب سایت اون مرکز. به عنوان مثال بورس ایران. اما من نمی دونم چطور می تونم به این داده ها دسترسی داشته باشم. و اصلا چطور می تونم به داده های معتبر ایرانی دسترسی پیدا کنم. آیا نیازی به نامه رسمی دانشگاه هست؟ اصلا امیدی هست که یک مرکز در ایران کلان داده خودش رو در اختیار من قرار بده؟ حال به فرض اگر شرکتی این داده ها را در اختیار بنده قرار داد چطور می تونم اثبات کنم که این داده ها واقعا کلان داده یا big data هستند. همون طور که می تونید به هر داده حجیمی نمیشه کلان داده گفت.

بسیار سپاس گزار میشم اگر من رو راهنمایی بفرمایید. حتی اگر شرکت شما بتونه این داده ها رو با دریافت هزینه در اختیار بنده قرار بده من واقعا استقبال می کنم. سپاس از حسن توجه جنابعالی

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

به بخش پرسش و پاسخ مرجع هدوپ ایران خوش آمدید. در این بخش می توانید سوالات مربوط تخصصی مربوط به هدوپ را بپرسید و پاسخ را از کاربران دریافت نمایید.
...